Jsme partnerem, který vás plně podporuje ve všech fázích životního cyklu vašeho řešení: od konzultací a plánování přes projekční činnosti a inženýring až po realizaci a služby spojené s provozem a údržbou. Vytváříme integrovanou strategii pro vaše ICT platformy a neustále zlepšujeme jejich výkonnost. Protože technologická a provozní náročnost telekomunikačních sítí neustále narůstá, zaměřujeme především na služby s vyšší přidanou hodnotou a komplexnost našich služeb. Máme dlouhodobé zkušenosti s řízením velkých projektů, provozem a servisem telekomunikačních sítí.
Co děláme
Jsme tu pro Vás již více než 23 let. Ve výstavbě, modernizaci a údržbě telekomunikačních sítí a v oblasti ICT služeb patříme ke špičce ve střední Evropě. Působíme v České a Slovenské republice, ve Švýcarsku, Německu, Nizozemsku a Rakousku. Dostali jsme se tam díky kvalitě a preciznosti našich realizací, výjimečným schopnostem a pracovitosti našich lidí. Naše řešení zahrnují výstavbu, údržbu i servis. O zakázky se dokážeme postarat od A do Z.
Kdo jsme

Nové spojení firem Backbone, Suntel Czech a Arbor přinese rozšíření nabídky služeb a větší transparentnost pro zákazníky

V červnu letošního roku byla dokončena fúze společností Backbone, Suntel Czech a Arbor.

1. července 2024 tak vznikne společnost s názvem Suntel. Ta bude nadále pokračovat ve všech stávajících aktivitách a pomáhat tak svým zákazníkům s výstavbou, modernizací a údržbou telekomunikačních sítí v Německu, Česku, Rakousku a dalších evropských zemích.

Fúze společností, jejíž přípravy trvaly téměř dva roky, představuje významný krok pro všechny tři společnosti. „Proces fúze vnímáme jako další příležitost a novou etapu, která přinese růst a zajistí konkurenceschopnost společnosti na telekomunikačním trhu,“ vysvětluje důvody fúze Michal Mrázek.

Pod jednou značkou Suntel se tak sjednotí velké množství kapacit a zkušeností, které umožní rozšíření nabídky a vyšší kvalitu služeb v oblasti telekomunikací, infrastrukturního rozvoje a energetiky.

Klíčové body fúze:

„Dva roky postupného sjednocování pracovních postupů a firemních kultur nám dnes umožňují realizovat fúzi, při které nedochází k žádným provozním ani personálním změnám. Všechny projektové týmy pokračují ve stejném složení a pro naše zákazníky se prakticky nic zásadního nezmění,“ říká provozní ředitel Rudolf Koláčný.

„Věříme, že vytvoření takto silného týmu kvalitních lidí přinese mnoho pozitivních výsledků pro naše zákazníky, zaměstnance i akcionáře,“ uzavírá vedení Suntelu.

Michal Mrázek
Generální ředitel
Tel: +420 737 283 200
Email: michal.mrazek@suntel-group.com