Sme partner, ktorý vás plne podporuje vo všetkých fázach životného cyklu vášho riešenia: od konzultácií a plánovania cez návrh a strojárske spracovanie až po implementáciu a služby prevádzky a údržby. Vytvárame integrovanú stratégiu pre vaše platformy IKT a neustále zlepšujeme ich výkonnosť. Keďže technologická a prevádzková náročnosť telekomunikačných sietí sa neustále zvyšuje, zameriavame sa predovšetkým na komplexné služby s vyššou pridanou hodnotou. Máme dlhodobé skúsenosti s riadením rozsiahlych projektov, prevádzkou a údržbou telekomunikačných sietí.
Čo robíme
Sme tu pre vás už viac ako 23 rokov. V oblasti výstavby, modernizácie a údržby telekomunikačných sietí a v oblasti služieb IKT patríme k lídrom v strednej Európe. Pôsobíme v Českej a Slovenskej republike, Švajčiarsku, Nemecku, Holandsku a Rakúsku. Dostali sme sa tam vďaka kvalite a precíznosti našich realizácií, výnimočným schopnostiam a tvrdej práci našich ľudí. Naše riešenia zahŕňajú výstavbu, údržbu a servis. Dokážeme sa postarať o prácu od A po Z.
Kto sme

Nové spojení firem Backbone, Suntel Czech a Arbor přinese rozšíření nabídky služeb a větší transparentnost pro zákazníky

V červnu letošního roku byla dokončena fúze společností Backbone, Suntel Czech a Arbor.

1. července 2024 tak vznikne společnost s názvem Suntel. Ta bude nadále pokračovat ve všech stávajících aktivitách a pomáhat tak svým zákazníkům s výstavbou, modernizací a údržbou telekomunikačních sítí v Německu, Česku, Rakousku a dalších evropských zemích.

Fúze společností, jejíž přípravy trvaly téměř dva roky, představuje významný krok pro všechny tři společnosti. „Proces fúze vnímáme jako další příležitost a novou etapu, která přinese růst a zajistí konkurenceschopnost společnosti na telekomunikačním trhu,“ vysvětluje důvody fúze Michal Mrázek.

Pod jednou značkou Suntel se tak sjednotí velké množství kapacit a zkušeností, které umožní rozšíření nabídky a vyšší kvalitu služeb v oblasti telekomunikací, infrastrukturního rozvoje a energetiky.

Klíčové body fúze:

„Dva roky postupného sjednocování pracovních postupů a firemních kultur nám dnes umožňují realizovat fúzi, při které nedochází k žádným provozním ani personálním změnám. Všechny projektové týmy pokračují ve stejném složení a pro naše zákazníky se prakticky nic zásadního nezmění,“ říká provozní ředitel Rudolf Koláčný.

„Věříme, že vytvoření takto silného týmu kvalitních lidí přinese mnoho pozitivních výsledků pro naše zákazníky, zaměstnance i akcionáře,“ uzavírá vedení Suntelu.

Michal Mrázek
Generální ředitel
Tel: +420 737 283 200
Email: michal.mrazek@suntel-group.com