Jsme partnerem, který vás plně podporuje ve všech fázích životního cyklu vašeho řešení: od konzultací a plánování přes projekční činnosti a inženýring až po realizaci a služby spojené s provozem a údržbou. Vytváříme integrovanou strategii pro vaše ICT platformy a neustále zlepšujeme jejich výkonnost. Protože technologická a provozní náročnost telekomunikačních sítí neustále narůstá, zaměřujeme především na služby s vyšší přidanou hodnotou a komplexnost našich služeb. Máme dlouhodobé zkušenosti s řízením velkých projektů, provozem a servisem telekomunikačních sítí.
Co děláme
Jsme tu pro Vás již více než 23 let. Ve výstavbě, modernizaci a údržbě telekomunikačních sítí a v oblasti ICT služeb patříme ke špičce ve střední Evropě. Působíme v České a Slovenské republice, ve Švýcarsku, Německu, Nizozemsku a Rakousku. Dostali jsme se tam díky kvalitě a preciznosti našich realizací, výjimečným schopnostem a pracovitosti našich lidí. Naše řešení zahrnují výstavbu, údržbu i servis. O zakázky se dokážeme postarat od A do Z.
Kdo jsme

Naše společnost Suntel Group, a.s. vstoupila do společnosti Backbone

Společnost Backbone poskytuje podobně jako Suntel služby v oblasti výstavby a servisu mobilních a FTTx sítí. Hlavním obchodním trhem pro Backbone je Německo, které tvoří více jak 70% příjmů. V České republice je dlouhodobý dodavatel pro společnost T Mobile. Historie, výkony a dosažené výsledky společnosti Backbone v posledních letech, ale i upevnění pozice společnosti především na německém trhu svědčí o vhodně zvolené strategii ve správné době, podnikatelském duchu, manažerském přístupu a pracovním nasazení více jak 120 zaměstnanců společnosti Backbone.
Zakladatelé společnosti Backbone, pánové Jan Piťha a Petr Marek i nadále zůstávají ve vrcholném vedení společnosti.

Tímto spojením vytvoříme společně jednu z nejsilnějších skupin svého druhu v Evropě. Skupinu působíci na nejvýznamnějších projektech a disponující významným počtem instalačních týmů, obchodně a organizačně silným managementem s velkým investičním potenciálem do expanze a rozjezdu dalších důležitých projektů. Budeme tak moci nastavit ještě více ekonomický a efektivní systém řízení realizace zakázek.

Hlavní činností Suntel Telco a.s jsou aktivity v oblasti výstavby a servisu telekomunikačních sítí. Suntel Telco a.s sdružuje v holdingové sktruktuře aktuálně společnosti Suntel Group, Suntel Slovakia, Suntel Suisse, Suntel Germany a nově taky společnost Backbone.
Suntel vznikl v roce 1999 a v současnosti poskytuje ,,full turnkey,, služby v oblasti výstavby a servisu mobilních a FTTx sítí. Skupina aktivně působí ve čtyřech zemích, Česku, Slovensku, Švýcarsku, Německu a stává se jednou z nejvýznamnějších středoevropských společností v oblasti výstavby a servisu telekomunikačních sítí. Skupina Suntel Telco aktuálně zaměstnává více jak 450 lidí.

Roman Řezníček, CEO